Sirene u Somboru

Sirene u Somboru

Danas u 12h ne cuh glavne sirene, cula se jedna negde kod Somboleda. Jel neko zatajio po tom pitanju ?

poruka menjana pre 2 godine
lakicevic @ Sre, 05.08.2015. 13:38
ne znam gde si bio u tom trenutku, ali okupljeni kod spomenika u parku ispred županije mogli su čuti sirenu iz pravca vatrogasnog doma... 
Kobra @ Sre, 05.08.2015. 16:39
PA bio sam na kraj Konjoviceve ulice i nista se culo nije, secam se dobro zvuka sirena kad je bilo bombardovanje, pa to je orio grad.
lakicevic @ Sre, 05.08.2015. 17:18
verovatno nije zamišljeno da se uključuju sve sirene koje postoje u gradu, a mislim da ni nema potrebe prenaglašavati događaj... onaj ko saoseća i pamti, složiće se da je za sam čin obeležavanja dovoljno da centar grada, gde su uostalom i zastave trebale biti na pola koplja, bude "pokriven" zvukom sirene... 

Moje je mišljenje, da bi se glas o tim događajima trebao više čuti u Evropskom parlamentu, poput rezolucije o Srebrenici, pa i u samoj GS UN-a, čiji Plavi Šlemovi su neposredni svedoci cele operacije i svega nakon nje... 
Ovo je prvi put da se malo jasnije i glasnije, svetskoj javnosti skrenula pažnja na avgust 95-te, i to je dobro... 
Kobra @ Sre, 05.08.2015. 17:39
Pa nije Sombor samo centar grada, ali ipak mislim da su se trebale cuti sve sirene.

Za drugi deo komentara se slazem u potpunosti.

ps, mada po ostalim gradovima kako sam citao su se oglasavale sve sirene
lakicevic @ Sre, 05.08.2015. 18:01
lakicevic

Pa nije Sombor samo centar grada, ali ipak mislim da su se trebale cuti sve sirene.
biće lakicevicu da si imao pravo... 
dobar deo sirena širom Srbije takođe se nisu oglsile...  pitanje je, šta je tačno... dal su i kod nas u pitanju, nemar i tehnička neispravnost, ili nečija odluka da je ono što smo čuli dovoljno...

SEĆANJE NA OLUJU Minut ćutanja bez sirena u centru Beograda
http://www.alo.rs/minut-cutanja-bez-sirena-u-centru-beograda/2333

Kobra @ Čet, 06.08.2015. 20:04