SEVERTRANS: otpušteni predsednici dva sindikata u Severtransu ?!!

SEVERTRANS: otpušteni predsednici dva sindikata u Severtransu ?!!

@Jeremija : Pa ne pali ih direktorica o cemu pricas.Treba vec jednom da se uvede red i da se postuju neke stvari.

@Kobra: Zovem je Snezana jel se tako zena zove ne znam je licno ali kako sam cuo od kolega koje tamo rade ,da je izvukla  firmu iz minusa da je postuju svi sa kojima saradjuje i da se bori svom snagom.Ja mislim da to treba podrzati bez obzira na boju,fizicke predispozicije ili partisu pripadnost.Strucna i uspesna iz tog razloga postujem tu zenu....
Mali Musa @ Pet, 01.03.2019. 17:43
Mali Musa
Zovem je Snezana jel se tako zena zove ne znam je licno

Mali Musa
Zoveš je, jel se tako zove !!!!  Smiley

bože blagi, imaš li ti bar 6 razreda, osam sigurno ne !!
Kobra @ Pet, 01.03.2019. 17:54
Mali Musa: @Jeremija : Pa ne pali ih direktorica o cemu pricas.Treba vec jednom da se uvede red i da se postuju neke stvari.

@Kobra:  ali kako sam cuo od kolega koje tamo rade ,da je izvukla  firmu iz minusa da je postuju svi sa kojima saradjuje i da se bori svom snagom.Ja mislim da to treba podrzati bez obzira na boju,fizicke predispozicije ili partisu pripadnost.Strucna i uspesna iz tog razloga postujem tu zenu....
Mali Musa

deo zapisnika sa skupštine akcionara: koliki je dug, ostvarenje UPPR, prihodi i rashodi, odnos planirano - ostvareno,

Dobit Severtransa 32,3 umesto planiranih 370 miliona
Skupština akcionara Severtrans AD Sombor donela je odluku da se dobit preduzeća, ostvarena u 2017. godini, za pokriće gubitaka iz prethodnih godina. Foto 29943Kako je navedeno u zvaničnom zapisniku sa Skupštine akcionara održane pre dvadesetak dana, izvestilac, generalni direktor Snežana Cico, navela je da su ukupni prihodi preduzeća u 2017. godini bili 723.806.322 dinara, dok su ukupni rashodi na nivou od 698.269.543 dinara te da je ostvarena dobit od 32.343.162 dinara koji će se iskoristiti za pokriće gubitaka iz prethodnih godina - objavljeno je u izveštaju. Dobit Severtransa u 2016. godini bila je 103,28 miliona dinara. Poslednjeg dana 2017. godine ukupan gubitak preduzeća iznosi 561,5 miliona dinara. Vrednost imovine društva na kraju 2017. godine iznosi 352,5 miliona ili oko tri miliona evra.
Obaveze ad Severtrans prilikom usvajanja Unapred pripremljenog plana reaorganizacije, početkom 2017. godine, bile popisane na iznos od 860 miliona dinara. Kako je bilo projektovano planom reorganizacije, gubitak Severtransa, bi na kraju 2017. godine trebalo da bude najviše 300 miliona dinara. Projekcijom bilansa uspeha u prethodnoj godini planirana je neto dobit od 370 miliona dinara ili 11 puta više od ostvarenog. UPPR je predvideo da prihod bude 1,1 milijardu dinara, a da rashodi ne premaše 650 miliona dinara. Unapred pripremljeni plan reoragnizacije Severtrans ad mora biti realizovan u naredne tri i po godine, odnosno do kraja 2021. godine.

Ps: proterivanje sindikalnih aktivista dešava se jedino i isključivo u problematičnim preduzećima, tamo gde se gaze osnovna prava iz radnog odnosa, tamo gde je radnik isto što i "stoka" poput TRA-DUGE i sl.
Kobra @ Pet, 01.03.2019. 18:20
Kobra : Opet cu ponoviti i sa ovim zavrsiti jel nema smisla s tobom ista polemisati oko ovoga.Povredili su kolektivni ugovor i narusili ugled firme.Bili sindikaisti ili ne isto vazi za sve.Ne radi se ovde samo o cistoj racunici kako si ti prezentovao vec : isplacuju se plate konacno na vreme,poverioci su se uverili u ispravnost i realne mogucnsti Snezane kao i njen trud i dobru volju.

Par objava ste imali gde ste spominjali palenje autobusa i ugrozavanje zivota gradjana.Kada su se autobusi zapalili u njima nije bio.niko sem vozaca.U zadnja dva.slucaja sem u onom u Bg-u.....Nema potreve da od muve pravite medveda.

Mali Musa @ Pet, 01.03.2019. 21:27
.Povredili su kolektivni ugovor i narusili ugled firme.
Mali Musa
gde to piše, osim u "otpusnoj listi" g. direktorice 

Musa, stvarno ćemo prekinuti, jer vidim da tebi treba par dana da primetiš razliku od jednostranog akta direktorice koja se postavila u ulogu konačnog "sudije" i postupka kojim se jedino može utvrditi, ima li kršenja odredaba ugovora, ugleda firme, pa tek tada eventualne sankcije, koje opet moraju biti jasno definisane.

Vreme prekih sudova je daleko za nama, a to što g. Cico smatra da je neko urušio ugled preduzeća jeste samo njena ocena.
Osim ako u kolektivnom ugovoru nije tako napisano, da direktor ima diskreciono pravo da presuđuje, u tom slučaju kolektivni ugovor vam je običa krpa...

I što se mene tiče, ja bih pre postavio pitanje odgovornosti rukovodstva, jer je više nego očigledno da se ponuđeni i prihvaćeni UPPR ne sprovodi predviđenom dinamikom. Kakav je to plan koji se ostvaruje tek 10% ...

Kobra @ Pet, 01.03.2019. 21:50
I tresla se gora,a rodio se miš.
Ljudi dobili otkaz i sad im ostaje da se ganjaju po sudu narednih xy godina.
jeremija jeremija @ Pon, 04.03.2019. 22:42
jeremija
kod nas je tako, a negde zbog loših rezultata, malih plata, smenjuju direktore a ne sindikalce koji su se usudili da ukažu na nešto loše...

Šta recimo, treba da se dogodi u Severtransu, ako već nije bitno to što gore autobusi, što su karte među najskupljima, pa da se postavi odgovornost onih koji vode preduzeće.
Čak ni ostvarenje plana od samo 10% nije dovoljno da se bar povede razgovor... ali sindikalci su zato "narušili ugled" firme...
koji crni ugled ??? Smiley

Smenjen direktor "Laste"
Beograd -- Nadzorni odbor Saobraćajnog preduzeća "Lasta" smenio je danas dosadašnjeg generalnog direktora tog preduzeća Tonija Gajića.
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=03&dd=04&nav_id=1512871
Kobra @ Pon, 04.03.2019. 23:41
Штрајк! 
savamajstor savamajstor @ Pon, 04.03.2019. 23:52
Sombor: Otkaz za uzbunjvače - Novosti
savamajstor savamajstor @ Sre, 06.03.2019. 00:13
više nego jasno... direktorica nikako ne može biti konačni "sudija" u evidentnom sporu, već samo jedna od strana, sviđalo se to njoj ili ne...
Sindikalci će sasvim sigurno dobiti ovaj spor, jer su jednostavno, U PRAVU...

Da bi se utvrdila nečija odgovornost, potrebno je pokrenuti postupak u skladu sa zakonom, pa i kolektivnim ugovorom, što u ovom slučaju očigledno nije urađeno...
I na kraju, ima li išta normalnije da se reaguje kada je ugrožena bezbednost putnika, pa i od strane sindikata, pojedinca, kada to već ne čini onaj kome je to i obaveza.

I zar nekoliko izgorelih autobusa nije dovoljan povod da se reaguje, da reaguje Nadzorni odbor, ili treba čekati da stvarno neko ozbiljnije strada...

Ps: ima jedan častan izlaz iz ovakvih situacija, OSTAVKA...
Kobra @ Sre, 06.03.2019. 21:34