Blic: 5G mreža i agrobiznis centar

Blic: 5G mreža i agrobiznis centar

Rade Z

Rade, sad se već ozbiljno gubiš, pokušaj se vratiti u normalu ..

da živimo u zlatnom dobu,
jasno da ne živimo u zlatnom dobu, to niko i ne tvrdi osim tebe i tebi sličnih, znači ne karikiraj... a da su neke stvari stabilne, jesu, da smo iznad vode jesmo, da ima jasnih pokazatelja, ima, kao što je devizni kurs, javni dug koji se smanjuje, putevi se garde...
E sad, da i dalje ima javašluka i bahaćenja, i to je tačno, pogotovo na lokalu, a to je opet više na nama da na tome poradimo, da malo "utegnemo" naše bećare što se preigraše, i moglo bi i Somboru malo više da pođe po dobru...

I sad kad smo, nadam se istrošili ovu vrstu komunikacije, ajde da pokušamo naći nove tačke oko kojih ćemo se sporiti i dokazivati... ako se slažež

Kobra @ Sub, 05.10.2019. 18:21
Za to zlatno doba obrati se preCedniku, a ne meni...
https://www.blic.rs/biznis/vucic-zlatno-doba-srbije-od-2018-do-2022/eg7t7zx
baš kao i za leteće kineske automobile, "Mercedes" autobuse u Ikarbusu, čipove Mubadale, više autoputeva nego NJemačka i ostala "nikad-u-istoriji-ostvarenja".

Rade Z @ Pon, 07.10.2019. 09:24
Rade Z
Da budem jasan do kraja, ja se tebi ni ne obraćam niti imam nameru tavim kreaturama da polažem bilo kakve račune...
Te tvoje metafore zadrži za sebe i živi sa tim, baš kao i bukvalisanje... jer, bar hiljadu puta je ponovljeno, od strane tog istog Vučića, da Srbija nije Švajcarska ni Skandinavija, da  su plate i dalje niske, ali da je to ono što je Srbija trenutno u stawu da omogući...
Sto puta je ponovljeno i rečeno, da je lokalna politika i nekvalitetan kadar na lokalu jedan od uzroka što imamo i u ovakvoj Srbiji razlike u razvoju pojedinih gradova i regiona, odnosno, da ponešto zavisi i od nas ovde i od toga koga ćemo birati da predstavlja i nas i naš grad, selo, okrug...

Dakle Rade, samo ti raspali sa tim isečcima i "probranim" naslovima, to je tvoj svet i tvoja zabava, pa uživaj do mile volje...
Kobra @ Pon, 07.10.2019. 10:03
"...lokalna politika i nekvalitetan kadar na lokalu ..."
Sva sreća pa je "u vrhu" sve ok!
Siniša "samo 40 posto prepisanog doktorata bugarskog rentijera" Mali
Aleksandar " tetka mi kanadska milionerka" Vulin
Nebojša " savocentraški diplomac" Stefanović
Ivica "koferče" Dačić
Zlatibor " surčinski pajdaš" Lončar
Maja " samo u DS nisam bila" Gojković
Aleksandar "polit-magarac su sedam plata" Martinović
Marjan "marjan rističević" Rističević
....
i naravno na vrhu te piramide Sveti Aleksandar "nikad neću biti predsednik" Vučić.

Lepo reče pametni i odmereni vladika Grigorije : "Glupost je gora od zla, jer zlo dođe i prođe a glupost je večna, menja svoje oblike, prodire u sve pore života...". A ima nešto i u redovnoj terapiji. LEČITE SE!
Rade Z @ Uto, 08.10.2019. 09:13
Lepo reče pametni i odmereni vladika Grigorije : "Glupost je gora od zla, jer zlo dođe i prođe a glupost je večna, menja svoje oblike, prodire u sve pore života...". A ima nešto i u redovnoj terapiji. LEČITE SE!
Rade Z
Vladika je u pravu, samo je tvoj problem što ti u tome, umesto sebe prepoznaješ nekog drugog, a za to stanje ni lek ne pomaže... teško tebi, jarane...

A pored Vladike, čuli smo šta je poručio i Srpski Patrijarh... osim ako je tebi možda i Patrijarh neko ko ne zna šta priča, ili možda i on po tebi treba da se leči...

Патријарх Иринеј је истакао да му је част да председнику у име цркве додели највеће црквено одликовање, што, како је рекао, црква чини са пуно разлога и оправдања.
„Да не помињемо све што неуморно чини и ради. Он је учинио велика дела, не само за наше време и прилике, већ за читаву Србију и њену будућност“, рекао је патријарх Иринеј, пренео је Танјуг.

https://rs.sputniknews.com/vesti/201910081120988671-svecana-akademija-povodom-osam-vekova-autokefalnosti-spc/

poruka menjana pre 1 mesec
Kobra @ Uto, 08.10.2019. 21:59
Kobra je opet u elementu.Objasni nam zašto je vecina vladika bojkotovala da se "nagrada" dodeli baš tim osobama.

eči @ Sre, 09.10.2019. 08:33
Eustahije brziću, pa nemoj stati na toj pohvali...Pohvalio ga je u julu prošle godine i vladika Atanasije.

"...Sve njegove samohvale o „porastu standarda“ i „smanjenju duga“, „povećanju BDP-a“, „plata i penzija“, itd. (kao da smo Cincari koje inte­resuju samo pare) – takođe su u stvarnosti ruganje Srpskom narodu, što nam može posvedočiti svaki srpski seljak, ne samo zapostavljen, nego upropašćen njegovom „ekonomskom politikom“, Maks-Veberov­skim protestantskim psevdo-socijalizmom, njegovim prosjačkim „investicijama“ i Poperovskom teorijom „Otvorenog društva“. Govori nam svemoćni diktator, kakvog nije bilo u Srbiji..."

Pre tri godine isti orden Svetog Save prvog reda dobi i julovska perjanica Aleksandar Vulin, zahvali se patrijarh, koji ćuti na Vučićeve difamacije stradalnog vladike Teodosija da "prima šiptarske pare" i na mala vrata u crkveni život vraća, zbog nepočinstava penzionisanog Filareta i Kačavendu.... , nagradi gramatom "za dobrodelatni rad" i ono što se odaziva na ime Dragan J Vučićević iz štampanog smeća zvanog "Informer", osvešta crkve sirotom Tomi "undertaker"-u Nikoliću i Gašiću,
Sve sam svetosavac!!  E, o tome je pričao Grigorije!
Rade Z @ Sre, 09.10.2019. 09:07
eči: Kobra je opet u elementu.Objasni nam zašto je vecina vladika bojkotovala da se "nagrada" dodeli baš tim osobama.

ja da ti objasnim stavove pojedinih sveštenih velikodostojnika Smiley

Pre svega, nit znam, a i ko sam ja, pa i ti, da objašnjavam šta su i kakvu odluku doneli Arhijereji, Vladike i na posletku, sam Patrijarh !!!
SPC ima svoj Ustav, sveti Sinod biraju Vladike, pa ako svi oni zajedno sa Patrijarhom nisu za tebe dovoljno kompetentni da odlučuju u ime SPC, onda si ti stvarno u debeloj krizi...

Znači, mani me se takvih pitanja, ko smo nas dvojica da sudimo na tu temu... možeš eventualno imati svoj stav, baš kao i ja, i to je sve...

Nego eči, evo tebi Radeta Z pa pokušaj njega za te stvari priupitati, on je brate expert, a i vidim da se lepo slažete, slične su vam glave...

Kobra @ Sre, 09.10.2019. 17:13
"...ko smo nas dvojica da sudimo na tu temu... "
Ne bih da ti kvarim veselje, jasno mi je da ste vi naprednjaci, poput Vođe, odnedavno zaraženi veberovskim protestantizmom, ali i oni (tj protestanti) i pravoslavni su se, pored mnogo drugih, daleko kanonski važnijih pitanja, sa rimskom hrišćanskom crkvom razišli zbog neprihvatanja stava o nepogrešivosti arhipastira, bio on rimski biskup tj. papa ili vaseljenski i pomesni patrijarsi, tako da...

"...kakvu odluku doneli Arhijereji, Vladike i na posletku, sam Patrijarh !!!...."
Eustahije brziću, između perioda kada ste svi bili sinovci ili nećaci Jovanke Budisavljević Broz i ovog novootkrivenog evropejskog optimizma izgleda da ste suviše ste kratko bili unuci đedova ličkih četnika-špiljara i turbo-pravoslavci, pa da se ne brukaš dalje...
SVAKI vladika i patrijarh je po definiciji ARHIJEREJ. Dakle, arhijerej je čin u pravoslavnoj monaškoj jerarhiji koji po STEPENU može biti episkopski ( iliti vladičanski), mitropolski i patrijarhijski. Jasno? Ako nije, pročitaj još jednom ali probaj ovaj put sa razumevanjem.
A sad se vrati izučavanju Vebera, čujem biće propitivanje kad vas sledeći put u belim jaknama bude postrojavalo za snimanje dronom sa sve crveno-plavo-belim kartonima iznad glave...
Rade Z @ Čet, 10.10.2019. 15:32
SVAKI vladika i patrijarh je po definiciji ARHIJEREJ. Dakle, arhijerej je čin u pravoslavnoj monaškoj jerarhiji koji po STEPENU može biti episkopski ( iliti vladičanski), mitropolski i patrijarhijski. Jasno? Ako nije, pročitaj još jednom ali probaj ovaj put sa razumevanjem.
Rade Z
ne pravi se pametan kad si miljama daleko od toga... šta sad to treba da znači i kakav je to "greh" biti neupućen u sve te činove i crkvena zvanja   pa da me zanima, a ne zanima me, već bih našao načina da se "prosvetlim" ...

Dakle, svako ko želi mogao je da razume, da je moj stav, ne komentarisati crkvena pitanja, a dodela oredena je isključivo stvar crkve, i neka to oni među sobom raspravljaju...ili nek se, po tebi, razilaze kao nekad pre 800g.

A ti bi trebao da se bar malo kultivišeš, ako je to uopšte moguće, i da konačno kreneš sa nećim svojim na ovom forumu...

Kobra @ Čet, 10.10.2019. 17:15