LICITACIJA Državnog zemljišta "uspešna" za grad !!!

LICITACIJA Državnog zemljišta "uspešna" za grad !!!

PRVI krug licitacije državnog zemljišta, održana pre dva dana za područje KO Kljajićevo, može se oceniti i više nego "povoljnom", ako gledamo interese grada, a time i Držae Srbije.

Naime, propao je predhodni "dogovor" koji su međusobno postigli preprodavci, mešetari i secikese, kako bi kao i ranijih godina, većina ponuđenog zemljišta bivala "izlicitovana" po početnoj ceni !!
Tako su, pojedine parcele koje su tog dana bile "na stolu" umesto po početnoj ceni od 22 -  27.000, dogurale čak i preko 50.000...Smiley

Šta je dovelo do toga da su ove godine secikese ostale kratkih rukava i očekivane "zarade" u kasnijoj preprodaji, da su propali dogovori i nameštaljke, nije poznato ali ni toliko bitno, jedino je važno da se verovatno nekim prirodnim putem uspostavlja kakva - takva normala, te da će preprodavci i lažni poljoprivrednici verovatno sve manje imati prostora za svoje manipulacije...

Ono što treba da raduje, to su svakako veći prihodi za grad, a time i izvesnost većih ulaganja i za atarske puteve i sve ostalo što se finansira iz gradskog i državnog budžeta.

PS: gore navedeni "preprodavci" i secikese, dobro su poznati i gradskoj upravi i svima koji bi se tom problematikom trebali da bave ( na suzbijanju, naravno ) a među njima i zaposleni u JKP, gradskim službama, koji godinama unazad učestvuju u neleganim rabotama i zbog kojih stvarno poljoprivrednici nisu kadri doći do parčeta zemlje.

A posebno treba ukazati na zakulisno učešće ZZ Kljajićevo, koja zbog poznatih dugovanja od preko 300.000 Evra, u ime koje licitiraju pojedini radnici te kriminalizovane zadruge, i to već punu deceniju unazad... SmileySmileySmileySmileySmiley pa tako i ovu godinu, zemljište već uzarano, a gospoda tek sada licituju, pa ako je išta dobro i korisno za grad, ovaj put su platili "punu" cenu od 60.000 ( samo što se ne zna od kojih i čijih para "na crnjaka"... I naravno, POLJOČUVARI okreću glavu, grad ih plaća za posao koji NE rade Smiley  a i kako će kad rade po dva tri posla, na dva tri mesta istovremeno...

https://www.sombor.rs/aktuelnosti/oglasi/oglas-za-javnu-licitaciju-za-davanje-u-zakup-i-na-koriscenje-poljoprivrednog-zemljista-u-drzavnoj-svojini-za-2019-godinu/

https://drive.google.com/drive/folders/1IJK3I1z7SZRgStda48sx8z7SYDHTBHRc

poruka menjana pre 3 meseca
Kobra @ Sub, 28.12.2019. 12:02
Napokon, posle tri dana, zavrsena je licitacija u Kljajicevu. Sigurno jedna od najzanimljivijih licitacija poslednjih godina. Licitacija na kojoj se mogla videti sva nemilordnost i divljastvo KAPITALIZMA. 

Opet su zemlju kupili preprodavci, ali ovaj put po daleko vecim cenama od pocetne, tako da ostaje pitanje hoce li ce preprodavci od svojih gazda iz Crvenke, Odzaka, Backog Brestovca itd.dobiti kakvu milostinju preko cene izliicitiranog hektra, imajuci u vidu da je cena isla od 45.000,00 do 63.000,00.

Pored cinjenice da Kljajicevcki ratari ostaju bez ''planirane'' zarade, iz ovog se moze izroditi i par pozitivnih stvari za poljoprivrednike:

-Sledece godine ce se povecati pocetna cena zakupa zemljista te ce se smanjiti i broj preprodavaca

-Veca ulaganja u atarske puteve

-I ono mozda najbitnije, ocekuje se da ovakav potez Kljajicevcana napravi svojevrsan domino efekat, s obzirom da se javljaju nezadovoljni poljoprivrednici iz skoro svih sela somborske opstine sa zaljenjem sto nisu uradili isto kao i kolege im iz Kljajiceva
K.Marx K.Marx @ Čet, 23.01.2020. 06:50
Kljajićevo je konačno pokazalo da još nije potonulo do dna, da itekako vredi pokazati mešetarima da i ovde ima ljudi kojima je bar malo stalo i do časti, ponosa onog seljačkog...
A to malo sitnih jajara, kojih je uvek bilo i biće, jadni i bučni poput Markovića i njemu sličnih, i to bi nestalo iz javnih nadmetanja samo kad bi DRŽAVA postavila pitanje porekla novca kojim se licitira...
Nestali bi svi oni koji licitiraju više od 10-tak ha, ne bi bilo ni Markovića, ni Lazarevskog ni Kurteša koji već godinama i pored toga što to Vi svi znate, licitira za ZZ Kljajićevo, za one kriminalce na čelu sa Milankom, i to novcem koji dobija u kešu ...

I tako K.Marx, kad Vama budu jednaki svi mešetari, i oni koji "rade" za veleposednike van sela, i ovi koji rade za Milanka, onda imate puno pravo da tvrdite da ste sačuvali "obraz" Kljajićevačkog seljaka...

Ako ovako selektivno prilazite problemu, da je pogrešno ako do zemlje dođu Sivčani, Staparci ili neki drugi uz pomoć "domaćih" yayara, a da je OK ako to isto radi Milanko i njegova lopovska družina, i sav kajmak opet odnose iz sela , onda se priupitajte gde ste i koliko ste i sami iskreni u svemu što radite...

Sve u svemu, zaboravio si pomenuti da je jedna parcela dogurala verovatno do Vojvođanskog rekorda od čak 103.000 po ha, a  sve to je svakako dobro i za budžet, za sve nas, pa i za po koji novi ATARSKI PUT, ako se za njega uspemo izboriti, ako para ne ode do nečije vikendice 
Kobra @ Čet, 23.01.2020. 21:34
K.Marx
i da budemo jasni do kraja g. K.Marx, da bi se sve to dovelo u red, da bi ste kako - tako sačuvali obraz, pre svega treba da preispitate i SEBE, jer upravo i Vaša sadašnja "grupacija", pre svega predvođena "cenjenim" predsednikom Saveta MZ ( a upravo Vi K.Marx njega vrlo dobro poznajete ) i sam je predhodnih godina organizovao "dogovore" upravo sa tim ljudima "sa strane" kako ih vi sada nazivate kao da i tada kad je to vama odgovaralo nisu bili sa strane...
Tu pre svega mislim na Esapovića, ikoji je pozivan na dogovor i to ni manje ni više nego u prostorije MZ, da ste mu nudili određene površine po početnoj ceni, što je kasnije i odrađeno, i kojem je vaš "cenjeni" predsednik Saveta MZ ( a sada veliki borac za čast i ugled Kljajićeva, lažni naravno ) bez ikakvog osnova i najmanjeg razloga VRATIO ili poklonio 6 ha zemljišta na prostoru ciglane, bez dinara i bilo kakve naknade, čime je tom istom Esapoviću dao u ruke ono što mu ne pripada... istovremeno, vašim komšijama iz Hajduk Veljkove ulice, među kojima ste odrasli i gde je i sam odrastao, oduzeto ono što su godinama radili kao deo svojih kućnih bašti.

Otiđite sad na tu istu CIGLANU ( nije vam daleko i skoro svakodnevno prolazite tuda ) pogledajte korov i ambroziju, pogledajte kako niče nova deponija šuta, a sutra ko zna čega...

Naravno da to nije nešto što će služiti na čast onima koji su to uradili, i zato je sada pomalo licemerno pozivati se na čast i obraz, a svom selu i svojim komšijama uraditi tako nešto... stati rame uz rame sa Milošem Grbom i ostalom družinom koji su sa tim istim Esapovićem "odradili" pljačku na toj istoj ciglani, navodno isplativši Esapovića za nekakvo uređenje tog prostora.

Da zaključim: malo da se pogledate u ogledalo i podvučete crtu, jer konačno ste shvatili da dvostruka igra nije od koristi ni Vama ni salu...
Kobra @ Pet, 24.01.2020. 07:48
Kao sto poznajem predsednika, poznajem i tebe, takodje znam i da nije Kurtes licitovao zemlju za ZZ Kljajicevo, vec rodjak onog invalidskog penzionera sto je radio kod  precednika, a istom tom rodjaku je taj esapovic preprodao zemlju, opet taj invalidski penzioner sa grbom je delio i dobro i zlo i pare od samodoprinosa, dok sve nije puklo...

Uvek ista prica, ja da sam mislio pricati o precedniku, ZZ-u, Esapovicu, Grbi, Nadi Mandic, Jodi, Mocnim Rendzerima i sl.pisao bi u nekoj drugoj tvojoj temi, no ova mi se cinila nezagadjena, ali dzaba...
K.Marx K.Marx @ Pet, 24.01.2020. 13:02
K.Marx
no ova mi se cinila nezagadjena, ali dzaba...

haha, nezagađena.... 
ti si ga baš potrefio ... licitacija državne zemlje, pa dal tu išta može biti čisto ??  dal je ikad bilo ? 
i da, svi ti koje nabrajaš s nekim falinkama ( mada si za Grbu, Nadu, i još neke sasvim u pravu ) a jedino ti precednik kao nevin... pa jeste, ko francuska sobarica... 

ajd pozdrav, i sledeći put kad se latiš komentara, budi ozbiljan... i konkretan...

Kobra @ Sub, 25.01.2020. 18:48
Tesko da cu ja tvrditi da je nevin onaj ko zaposli invalida da mu bude kombajner...

To sto se ljudi dogovaraju ko ce koliko zemlje zakupiti, nije nista nelegitimno, cak stavise to je nadoknada za nespospobne sluzbenike koji su obecavali da ce napraviti neke modele po kojima ce se zemlja ravnopravnije raspodeliti.

Kad kazem nesposobni sluzbenici mislim na tebe i D.Radulovica kad ste pricali bajke o nekakvim softverima koji ce pratiti tokove novca te nece biti moguce da svako licituje koliko hoce i trla baba lan...

Jedino sto ste vas dvojica uradili je da ste u svoje sopstveno selo doveli stocare (''sa strane'' sto ti kazes), koji su uzeli ko zna koliko zemlje, a nasoj sirotinji od stocara dali prvoklasnu zemlju na donjem terenu, al jbg.restitucija im otela sve. Interesira me da li ste to uradili pro bono il ste barem naplatili tu bruku.

NIste pokusali ni da se uvede ogranicenje da svako gazdinstvo moze licitovati npr.max 5ha, pa da bar koliko toliko otezate posao preprodavcima.

K.Marx K.Marx @ Ned, 26.01.2020. 16:41
K.Marx
To sto se ljudi dogovaraju ko ce koliko zemlje zakupiti, nije nista nelegitimno,
slažem se da ljudi imaju pravo da se dogovaraju oko načina na koji će licitovati kako bi postigli što manju cenu, i to je potpuno razumljivo iz ugla onih koji se stvarno bave poljoprivredom.
ALI, ako to radi predsednik Saveta MZ u službenim prostorijama MZ, pritom sam vrši odabir koga će pozvati i sa kim će dogovarati podelu zemljišta, po kojoj ceni, e to je ono što predsednik Saveta ne bi smeo da radi... bar ne u službenim prostorijama, dok na drugoj strani sa tim istim Esapovićem dogovara kako da mu vrati u posed 6 ha zemljišta a ciglani... ko se tu i koliko ugradio, ili zašto su to uradili ako za tim nema nikakve potrebe niti razloga, a još manje zakonskog osnova, evo ostavljam i tvojoj "mašti" da nam pojasniš !!??

Kad kazem nesposobni sluzbenici mislim na tebe i D.Radulovica kad ste pricali bajke o nekakvim softverima koji ce pratiti tokove novca te nece biti moguce da svako licituje koliko hoce i trla baba lan.

ne znam na kog slubenika misliš konkretno, u odelenju za poljoprivredu ih ima poprilično koji poput Vašeg predednika unapred daju potrebne podatke i čine sve što mogu da bi odrešeni licitanti došli do planiranih površina, a Darko je svakako lice koje nosi deo odgovornosti ako nepravilnosti ima... ako ništa drugo, onda kao resorni Većnik zadužen za koordinaciju sektora poljoprivrede u lokalnoj samoupravi.
Kolika je njegova stvarna odgovornost za sve što navodiš, ima načina da se proveri, pa i sve u vezi tog softvera koji pominješ.

Jedino sto ste vas dvojica uradili je da ste u svoje sopstveno selo doveli stocare (''sa strane'' sto ti kazes), koji su uzeli ko zna koliko zemlje, a nasoj sirotinji od stocara dali prvoklasnu zemlju na donjem terenu, al jbg.restitucija im otela sve. Interesira me da li ste to uradili pro bono il ste barem naplatili tu bruku.
baš zanimljiva teza, samo i dalje ne razumem koja to dvojica su dovela "stočare sa strane" i kako se to dovode stočari na štetu drugih...
Najpre treba da utuviš u glavu da je to državno zemljište, da na to zemljište polažu pravo i ostali državljani Srbije, a ne samo Vi ( koji ste usput godinama unazad dobrim delom to zemljite i preprodavali i sve te koje sada nabrajaš "dovukli" u selo ( verovatno to za tebe nije BRUKA )
Samo jedan od Vaših stočara, i to ne mali, prošle godine je svo dobijeno zemljište na semzi po PPZ preprodao drugom, i  to je slika i prilika i matrica po kojoj radi većina Vas ovde u selu...

NIste pokusali ni da se uvede ogranicenje da svako gazdinstvo moze licitovati npr.max 5ha, pa da bar koliko toliko otezate posao preprodavcima.
Za tako nešto je potrebno menjati zakon, potrebno je da se uključe svi koji bilo gde predstavljaju i selo i Vas poljoprivrednike, a to se nije desilo...
Gde Vam je poslanica Nada Mandić i ko je njoj zabranio da se time pozabavi, da predloži izmene, da izađe za govornicu i bar pokuša da to pokrene ( za 4 godine nije učinila ništa, ne samo u za poljoprivredu nego ni za šta drugo )
Gde Vam je odbornik Nikola Žiža, i ko je njemu branio da to pitanje pokrene za govornicom skupštine grada ( za 4 godine nije progovorio ni reč, ne samo u vezi poljoprivrede nego ni za šta drugo )
Gde Vam je lokalni Savet MZ na čijem je čelu jedan od najvećih poljoprivrednika u selu, mogao je i on da pokrene tu temu u ime sela i svih Vas koji sada ovde kmečite... a šta je on radio, organizovao dogogovore u prostorijama MZ, sa ljudima van sela, deleći kajmak kao da je to njegova prćija.

jedino što jeste nepravedno u vezi sa oduzimanjem već nadelenog zemljišta zbog navodne restitucije, ali i za to je bilo rešenja da se nadodeli neka druga... za to je trebalo da se pokrene to pitanje, jer njihovo pravo nema veze sa restitucijom, a sve to opet treba da urade oni koji sede i primju plate, od skupštinskih klupa i drugih pozicaja u vlasti..
I kad već pričamo o državnom zemljištu i pravu na zakup na osnovu stoke, pa ko je kriv tom našem Precedniku Saveta i najvećem poljoprivredniku u selu što u svom gazdinstvu nema ni jedan ROG, ni jedan PAPAK, pa bi i on kao i ostali imao pravo na to isto zemljište...

PS:  a što se tiče učinka svih koji bi trebali da rade u interesu sela, od Radulovića i još nekih ste "dobili" moravički put, a što se tiče ostalih koje sam nabrojao, pa i predsednika Saveta sa svom ekipom, dobili bi ste, znaš već šta !!

Dakle, ne krivite druge za nešto u čemu ste i sami učestvovali, što ste i sami gradili... kako ste se ophodili i kavu podrđku pružali, i kome, tako i berete plodove...

Kobra @ Pon, 27.01.2020. 10:34

Najpre treba da utuviš u glavu da je to državno zemljište, da na to zemljište polažu pravo i ostali državljani Srbije, a ne samo Vi ( koji ste usput godinama unazad dobrim delom to zemljite i preprodavali i sve te koje sada nabrajaš "dovukli" u selo ( verovatno to za tebe nije BRUKA )
odelenju za poljoprivredu ih ima poprilično koji poput Vašeg predednika unapred daju potrebne podatke i čine sve što mogu da bi odrešeni licitanti došli do planiranih površina, a Darko je svakako lice koje nosi deo odgovornosti 

Na ovo si sam odgovorio.

Sto se ti toliko sekiras za precednika, sto je dobio malo zemlje? da nije zbog toga sto mu nece trebati sezonaca?

K.Marx K.Marx @ Pon, 27.01.2020. 14:10
Na ovo si sam odgovorio.
Zaboravio si, slučajno ili ne, u tom krugu odgovornih su i oni koje namerno ili nenamerno preskačeš... nabrojao sam ti Nadu i Nikolu, a sa mesta poslanika i odbornika itekako je moglo da se učini nešto... a oni su radili baš suprotno, bili su deo Saveta, baš kao i precednik, koji su zajedno Esapoviću ustupili zemlju... to je činjenica...

Sto se ti toliko sekiras za precednika, sto je dobio malo zemlje? da nije zbog toga sto mu nece trebati sezonaca?
pa sad vidi, da se nešto sekiram, i ne baš... Smiley
da mi je pomalo žao što moje selo nema kvalitetnih i mudrijih glava da ih predvode i predstavljaju, to već da...
Šta da se radi, birali ste, dobili ste...
Kobra @ Pon, 27.01.2020. 16:35