LICITACIJA Državnog zemljišta "uspešna" za grad !!!

LICITACIJA Državnog zemljišta "uspešna" za grad !!!

Nisi li ti, pre koju godinu bio pomoćnik D. Radulovića, za tu ulogu primao određenu naknadu, koja je bila, ako se ne varam 20.000,00 dinara mesečno i koja je tvoja odgovornost? 
K.Marx K.Marx @ Pon, 27.01.2020. 17:35
Nisi li ti, pre koju godinu bio pomoćnik D. Radulovića, za tu ulogu primao određenu naknadu, koja je bila, ako se ne varam 20.000,00 dinara mesečno i koja je tvoja odgovornost? 
jadničak... čime si ti opsednut 

najpre nadničar, sezonac a onda pomoćnik...  ajde se malo dovedi u red, pišemo ovde o ozbiljnim temama, imaš činjenica na pretek...

Kobra @ Pon, 27.01.2020. 17:43
Sve su to fakti, a ako hoce bas nekim hronoloskim redosledom, ne znam koliko je poznato da si svojevremeno bio nacista, te si posao da koljes Madjare po Teleckoj, no te oni vratise na fabricka podesavanja, a mislim da i dan danas nosis armaturu u vilici u znak secanja na teleckanske honvede

K.Marx K.Marx @ Pon, 27.01.2020. 22:31
K.Marx
dal čovek može baš toliko da "odluta"... dokazuješ da, ipak može

alo Marksista, licitacija je tema Smiley ...  u redu, ako si se pronašao među gore pominjanim, onda razumem, nije to lako prihvatiti da si izigran, da su uši porasle ko u magareta...

Kobra @ Uto, 28.01.2020. 19:14
A jao zaboravio sam koja je tema, ja mislio ciglana, nada, nikola, prekoracenje koriscenja kancelarija MZ, milan g... 

Gospodine Davidovicu

Nisam ja ni mislio pisati o cemu drugom, do o licitaciji, ali posto ti glumis neki moralni svetionik na ovom forumi i svaku raspravu okrećes na iste teme, onda da ja malo pokazem kako si ti povezan debelo sa svim tim situacijama i da si sitnicavac koji bez imalo skrupula sudis o nekome ko je kud i kamo moralno ispravniji od tebe. 

Sad ti naravno razglabaj o bilo čemu iz ovog posta, ali ni slučajno nemoj komentarisati kako si naci-penzos, koji je bio pomoćnik D. Radulovica, nosio za njim neku ćitabicu, piskarao i nadobudno obecavao kule i gradove i pricao o moravickom putu kao o nekom vasem putu, kao da ste ga vi platili iz svog džepa, a ne da obojica dobrano glabate sa drzavnih jasli. 

K.Marx K.Marx @ Sre, 29.01.2020. 08:25
K.Marx
Pa naravno da nisi zaboravio, namerno to radiš, nemajući hrabrosti i argumentacije da se uhvatiš sa činjenicama onakave  kakve jesu... znam, poznajem ja dobro moje Kljajićevčane, teže je priznati grešku, pogotovo svoju, priznati ako je neko drugi uradio i najmanje dobro, pa makar to koštalo i glave...Šta da se radi, takvi smo kakvi smo...

Za sve što sam ti u ovoj temi naveo postoje čvrsti dokazi, činjenice, živi ljudi, svedoci... ono što ti ovde iznosiš samo su pusta nagađanja, lupetanja i uvrede, ako to uopšte koga i može da uvredi...

Gospodine Smutiću, jeste ciglana problem  i velika sramota svih nas, a ponajpre onih koji su u toj pljački direktno učestvovali, pa i onih koji su nastavili da prikrivaju tu našu sramotu.
Ima ciglana itekako veze sa licitacijom, jer da Esapoviću nije vraćeno tih 6 ha, a to je bez ikakvog racionalnog povoda uradi naš Savet MZ, ne bi Esapović mogao da licituje zemlju u KO Kljajićevo...
Naravno da je zloupotrebljena kancelarija ( službena ) MZ Kljajićevo u kojoj je organizovan dogovor da se "izigra licitacija" da se deli unapred i dogovara podela "plena"... usput, nije to zabranjeno, da se razumemo, ali to ne može da radi predsednik Saveta, i to u prostorijama MZ, koja se opet i sama finansira od tih sredstava.

I naravno da su u celoj priči nezaobilazni, I nada i Nikola, dvoje mešetara koji su kao članovi Saveta, kao odbornik i poslanik, trebali biti na strani sela, na strani funkcije koju obavljaju, a ne deo kriminalne grupe za kojima se vuku korupcionaški repovi, falširane diplome, kraduckanja od sijalica na Jagnjevu pa do traktorskih guma, ulja, maziva, nafte...

A što se tiče Moravičkog puta, tačno je da ga nije niko pravio svojim parama, ali isti taj put lako je mogao da završi negde drugde, u nečijem drugom ataru, do nečije vikendice, da nije bilo i malo nečijeg angažovanja...
Baš kao što je u naša kuglana, opet u našim rukama, u rukama naših sportista a bila je na rubu propasti... otiđite i pogčledajte, ljubomorci, kako danas izgleda, kako je stavala na noge i vraćena u naše ruke...
To sve nije uradila ni Nada, ni Nikola, ni tvoj predsednik Saveta, već su godinama gledali kako sve propada i još plaćali troškove onom zakupcu iz Apatina...
Uradio je to neko drugi, neko kome to nije bila ni dužnost ni obaveza, i to bez dinara i uz samo malo truda i dobre volje...

To ti je istina, moj Smutiću, a sve ostalo je samo tvoje lupetanje... uostalom, ako već misliš da si u pravu, pa pozovi sve ove nabrojane za jedan sto, da se o svemu razgovara, da bacimo činjenice na sto...
A i red bi bio da nam i nada i Nikola i predsednik, i svi ostali članovi Saveta MZ, nakon 4 godine održe bar jedan sastanak sa građanima, da nam pokažu bar jednu dobru stvar koju su uradili za ove 4 godine...

poruka menjana pre 2 meseca
Kobra @ Sre, 29.01.2020. 22:39
Gospodine Davidovicu

licitacija je tema Smiley ...  u redu, ako si se pronašao među gore pominjanim, onda razumem, nije to lako prihvatiti da si izigran, da su uši porasle ko u magareta...
Daklem,Ti I Radulovic?
Dje je zapelo sa bajkama, dokle ste stigli, jeste postigli nesto osim novije kola?

K.Marx K.Marx @ Čet, 30.01.2020. 06:39
Daklem,Ti I Radulovic? Dje je zapelo sa bajkama, dokle ste stigli, jeste postigli nesto osim novije kola?

daklem, ajmo o svemu samo ne o TEMI... smatram da smo onda završili sa licitacijom, ostaje bruka...

I sad ti sebe verovatno smatraš za ozbiljnog sagovornika   a toliko toga za tebe nije važno, nije bitno što fale milioni, izgubljene još 4 godine, umalo da izgubimo i kuglanu da je ostalo kako su radili "odgovorni" u MZ, a o bazenu više niko ni ne priča, to je za mnoge već izgubljen objekat...

E moj Marksisto, kladim se kako i ti sada žališ što i sam nisi licitovao pa se pridružio preprodavcima, čista i laka lova, a to i jeste vaš maximum, takav je valjda mentalni sklop...
Kobra @ Čet, 30.01.2020. 20:32
A ne Gospodine Davidovicu, necemo skretati sa teme.

preformulisacu ako nisam bio jasan

Pre 3 ili 4 godine ste vi i D.Radulovic u domu kulture u Kljicevu pred 30-tak ljudi obecali da ce se naciniti model po kome ce malverzacije pri licitaciji drzavnog poljoprivrednog zemljista biti svedene na 0.

Zasto niste ispunili obecanje?

K.Marx K.Marx @ Pet, 31.01.2020. 07:04
K.Marx
Pa sad, očigledno da različito tumačimo pojam "malverzacije"... naravno da poslednja licitacija u Kljajićevu nedvosmisleno pokazuje da su malverzacije svedene na minimum, da su licitacije zaista licitacije, a to se vidi i po postignutim cenama od kojih grad i Država pa i svi indirektni korisnici svakako imaju koristi... vidljivo je da su nezadovoljni preprodavci a postignuta cena je i više nego dobra, oni nemaju očekivanu zaradu, a grad je inkasirao više nego duplo, ako ne i troduplo više novca u odnosu na početnu cenu.

Dakle, ako gledamo interes onoga čija je zemlja, cena od 40-50 pa do 103 hiljade po hektaru je sjajna u poređenju kako je bilo do pre koju godinu, kad je gotovo sve odlazilo po početnoj ceni...
I da zaključim po pitanju licitacije: Ona je i više nego uspešna, a to što za tebe iz tvog ugla to nije tako, to je već tvoj problem.

A da bi se zaista i u svemu uvelo reda, potrebna je šira podrška, a ne svako na svoju stranu, a model da se licituje pa preprodaje za 100 E po hektaru mnogima je postao glavni motiv i unosan biznis.
U takvoj klimi, iskreno, nema toga ko može i ko bi bio u stanju  organizovati i uraditi bilo šta, a rezultat je kakav i vidimo...

A ono što se mora priznati, to je velika mrlja prema stočarima koji su  ostali bez zemlje, a nisu preprodavci, ili nisu baš kao nama svima dobro poznati poput Markovića i ovih što licituju za Zadrugu...

Kobra @ Pet, 31.01.2020. 20:17