NSP: Zašto vlast i dalje vrši opstrukciju izbornog procesa

NSP: Zašto vlast i dalje vrši opstrukciju izbornog procesa

Foto 30374- Ponovo se pokazuje da režim jedno radi na papiru, a da su sasvim druge prilike u praksi sprovođenja predizbornih aktivnosti. Naime u jeku priče o smanjenju izbornog cenzusa i drugim navodnim olakšanjima za one koji su najavlili učešće na redovnim izborima mi kao stranka imamo situaciju da nam se u Soboru odlukom gradske vlasti onemogućuje da u velikoj sali gradske kuće održimo tribinu i predstavimo građanima Sombora koaliciju NARODNI BLOK. Ukazujemo javnosti da je sala gradske kuće oduvek služila za te namene i da su političke stranke u njoj održavale svoje skupove, međutim kada smo mi podneli zvaničan zahtev dobili smo odgovor kako se vrši renoviranje iste i da Grad Sombor nije u mogućnosti da nam obezbedi niti jednu salu. Mi smatramo da nas gradski čelnici (ili oni koji suštinski upravaju gradom Somborom) svesno obmanjuju jer svi znaju da se bilo kakve rekonstrukcije ne mogu vršiti bez tenedera, a pouzdano znamo da se nikakvi radovi u pomenutoj sali ne održavaju niti je bilo raspisvanja javnog poziva za vršenje rekonstrukcije gradske kuće. Naravno, ovo nije jedini vid opstrukcije jer smo takođe izloženi i svakodnevnim nepristojnim ponudama koje dobijaju naši članovi, a koje podrazumevaju prelazak u vladajuću SNS uz nuđenje zaposlenja u javnom sektoru (nekima se nude i direktorske pozicije). Mi kao gradski odbor Narodnog slobodarskog poketa u Somboru pozivamo našu stranačku centralu da o ovim stvarima obavesti srpsku javnost, ali i međunarodne institucije zadužene za nadgledanje izbornog procesa u Srbiji. Takođe, smatramo da se još jednom mora preispitati odluka o učešću na izborima jer ispada da je gotovo nemoguće takmičiti se u uslovima u kojima se brojni poverenici i struje u vladajućoj garnituri međusobom tuku preko leđa svih građana i sve nas svode na kapilarne štabove i spiskove sigurnih glasača - piše u saopštenju Informativna službe NSP- Gr.O. Sombor.
mifi mifi @ Čet, 23.01.2020. 09:01
Naravno, ovo nije jedini vid opstrukcije jer smo takođe izloženi i svakodnevnim nepristojnim ponudama koje dobijaju naši članovi, a koje podrazumevaju prelazak u vladajuću SNS uz nuđenje zaposlenja u javnom sektoru (nekima se nude i direktorske pozicije).
mifi
pre nego što preispitate odluku o učešću na izborima, bilo bi Vam korisnije da preispitate kave to članove imate koji, kako i sami navodite, na prvu " nepristojnu" ponudu preleću i odriču se ideje koja Vas je okupila...

Iskreno, ama baš niko normalan u SNS se ne veseli takvim pridošlicama, ako toga uopšte ima, jer ako su za šačicu "dolara" prodali Vas, za koliko će tek prodati SNS...
Teško i nama i Vama sa takvima...

PS: ipak se i Vi radujete smanjenju cenzusa, očito

Kobra @ Čet, 23.01.2020. 21:45