Preokret za finale

Sloga - ŽAK 2:1 (0:0)

Foto 4927Igralište u Čonoplji. Sudija: Zeljković (Crvenka). Strelci: Kovačević u 73. i Tubić u 85. minutu za Slogu, a Šimunov u 58. minutu za ŽAK. Žuti kartoni: Jezdić (Sloga), Joka, Milanović i Smiljanovski (ŽAK).
Sloga: Tepavac, Rebić, Lovrić, Bajčev, Kemenj (Radeka), Sekulić, Tubić, Purić, Jezdić, Konjović (Vidović), Kovačević.
ŽAK: M. Bulović, N. Bulović, Joka, Smiljanovski, Šimunov, Kovačević, Mijatović, Đukanović, Pavin, Milanović, Petronijević (Sladojević).
Interesantno polufinale Kupa Srbije u kome su se sastali somborski predstavnici u Bačkoj ligi. Čonopljanci su u prvih petnaest minuta propustili dve ozbiljne prilike i omogućili sastavu Žaka da uspostavi ravnotežu na terenu. U pojedinim trenucima gosti su imali i nešto veći posed lopte, što se prenelo i u uvodne minute nastavka, praktično do vođstva somborskog tima. Gužvu posle kornera, u srcu domaćeg šesnaesterca, iskoristio je štoper Šimunov. Primljen gol prenuo je fudbalere Sloge. Međutim, punih 15 minuta nisu čak ni pripretili vrlo dobrom Marku Buloviću. Ipak, najagilniji igrač domaćih, desni bek Rebić uspeva u 73. minutu da izbori jedanaesterac. Kovačević pogađa za 1:1. Gol odluke pao je u 85. minutu. Kemenj je odlično izveo prekid sa oko 25 metara. Sekulić je glavom okrznuo loptu, koju je praktično sa linije u gol ubacio Tubić. U preostalih pet minuta Žakovci mu mogli do izjednačenja, no nisu bili prisebni pri realizaciji. Sudija Zeljković je u poslednjim trenucima, bez dileme, mogao dosuditi najstrožu kaznu za goste.
Finale Kupa Srbije na teritoriji PFS Sombor imaće iste aktere kao i prošle godine. Sastaju se Sloga i OFK Odžaci, koji su bez većih problema slavili protiv Terekveša sa 2:1. Danas će biti poznat domaćin finala.
savamajstor @ Čet, 29.10.2015. 02:15