Raspucani Čonopljanci

Sloga - Bačka (Pačir) 6:1 (2:0)

Foto 30477 Igralište u Čonoplji. Gledalaca oko 150. Sudija: Jerilović (Apatin). Strelci: Banić u 6., Paunović u 28., Kovačević u 50. i 55., Hoscieslavski u 61. i Purić u 90. minutu za Slogu, a Ivanišević u 83. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Trbović, Kalinić, Ivanišević (Bačka).
Sloga: Šarić, Rebić, Banić, Tubić, Kovačević (Milošević), Hoscieslavski (Lovrić), Paunović (Torbica), Rajčanji, Konjović, Purić, Kemenj.
Bačka: Vuković, Paunović, Gavrić, Dragić, Trbović, Vojnić Tunić, Miličić (Rađenović), Kalinić (Milošević), Milovanović (Purić), Ivanišević, Kozoš.
Bitan trijumf Sloge pred najvažnije mečeve u sezoni. Domaći fudbaleri bili su posebno motivisani, obzirom da u jesenjem duelu doživeli ubedljiv poraz, 0:3. Ofanzivan pristup dao je rezultat već u 6. minutu. Strelac je bio Banić. Usledio je period izjednačene igre, koji je u 28. minutu prekinuo Paunović, odličnim poluvolej udarcem sa ivice šesnaesterca. Do poluvremena viđeno je tek nekoliko ozbiljnijih napada na obe strane. Čonopljanci su izvanredno otvorili poluvremene, pre svih Mladen Kovačević, koji je u pet minuta postigao dva gola. Prvo je odlično skočio posle kornera, a zatim sam izborio, pa realizovao najstrožu kaznu. Samo pet minuta kasnije Hoscieslavski je pogodio za 5:0. Domaći su neznatno spustili gas, pa značajnijih uzbuđenja nije bilo do 83. minuta, kada je Ivanišević kaznio poigravanje Šarića. Ipak, zasluženih pet razlike vratio je Purić na isteku regularnog dela meča, izvanrednim udarcem sa dvadeset metara. Vojvođanska liga - sever
Fudbaleri Sloge u naredna dva meča treba da daju odgovor ostaju li u trci za Srpsku ligu. Predstoji im gostovanje vrlo dobrom Srbobranu, a zatim i meč sezone, u Čonoplji, protiv prvoplasiranog Bečeja 1918.
Područna liga: ŽAK - Rusin 0:2.
savamajstor @ Sub, 25.03.2017. 22:58