Čonopljanci preokrenuli za dva minuta

Sloga - Radnički 3:1 (2:1).

Foto 35702Foto 35701 Igralište u Čonoplji. Gledalaca oko 50. Sudija: Martinović (Kljajićevo). Strelci: Vukas u 31., Lučić u 32. i Vemić u 64. minutu za Slogu, a Matijević u 14. minutu za Radnički.
Sloga: Lebović, Štrbac, Vidović, Vukas (Purić), N. Milošević, Lučić (Jajić), Ninković, Konjović, Stojšić (Rajčanji), Vemić, Sazdanić.
Radnički: Marković, Grgić, Bubanja (Zorica), Vukadinović, Vuković, Veselinović, Matijević, Tevanović, Žeželj (Kolarić), Lakić, Erdei.
Gosti su bolji početak krunisali u 14. minutu. Šut Milana Matijevića sa dvadesetak metara Lebović je odbio u sopstvenu mrežu. Domaći su preuzeli inicijativu imali nekoliko ozbiljnih prilika, ali je debitant na golu Radničkog Mihailo Marković, odlično intervenisao. Nemoćan je bio u 31. minutu. Vemić je prošao po levoj strani, a zatim odlično proigrao Vukasa, koji sa par metara plasira loptu u nebranjenu mrežu. Samo minut kasnije domaći su poveli. Fenomenalan šut Strahinje Lučića završio je u samim rašljama Markovićevog gola. Gosti se nisu predavali i do poluvremena imali priliku za izjednačenje, ali su za malo bili neprecizni. Slična je situacija bila i u nastavku. Posed su imali gosti, međutim bez konkretnije završnice. Poslednji gol na susretu postigao je Nikola Vemić u 64. minutu posle kornera. Slaboo izbijena lopta došla je do talentovanog napadača koji je na drugoj stativi lako realizovao izglednu priliku. Somborci su u preostalom delu stvorili nekoliko ozbiljnih prilika. Promašili su Žeželj, Vukadinović, Matijević...
Prvenstvo se nastavlja u subotu. Crveno-beli u 16:30 na svom stadionu dočekuju Tavankut. Sloga gostuje odžačkom Tekstilcu.
Područna liga: Radnički 1918 (Ratkovo) - ŽAK 5:2. Somborskom timu predstoji utakmica sezone. Dočekuju pretposlednji Lipar. Meč je na programu u subotu od 17 časova na Igralištu kraj pruge.
savamajstor @ Čet, 16.05.2019. 03:19