Mini kajakaši drže ritam

Pet titula bezdanskih kajakaša na Prvenstvu Srbije u mini kajaku.

Foto 36315 Domaćin takmičenja bila je Bačka Palanka, a upravo su veslači domaćeg kluba osvojili ekipnu titulu. Iza njih sa tridesetak bodova zaostatka plasirali su se najmlađi članovi Dunava iz Bezdana. Treće mesto zauzela ekipa BSK iz Borče. Bezdanci su takmičenje završili sa 256 ekipnih bodova. Dvostruka šampionka Srbije postala je desetogodišnja Anja Loknar. Trijumfovala je u jednosedu na hiljadu i dvojcu na 500 metara zajedno sa Milicom Kovačev, koja je u pojedinačnoj trci bila odmah iza klupske drugarice.
Jednosed titulu osvojila je i Eleonora Nađ u konkurenciji kajakašica do 13 godina. Najviša pozicija na pobedničkom postolju pripala je još dvosedima u sastavu Vuk Perović i Aleksander Amon Šlezak (11 godina), odnosno dve godine starijem paru Mihajlo Dadić i Kornel Brunjai. Srebrna odličja za bezdanski klub osvojili su Vuk Perović i Žifi Horvat (11 godina), Kornel Brunjai (13 godina), dok su kao trećeplasirani takmičenje završili Mihajlo Dadić (13 godina) i Sebastijan Štaub (10 godina).
Odlične rezultate ostvarilili su i pioniri na Međunarodna regata u Kanjiži. Pobednici svojih trka bili su Žofi Horvat, Eleonora Nađ, Levente Kevago. Posada Nađ - Horvat zauzela je drugo, a Kevago - Dadić treće mesto na ovom turniru.
Kajak klub Dunav iz Bezdana može da se pohvali novim pozivima svojih članova u reprezentativne selekcije. Norbert Sloboda se nalazi na pripremama na Borkovačkom Jezeru, dok se Jenifer Bošnjak za ispite u dresu Srbije priprema u Bezdanu.
savamajstor @ Sre, 14.08.2019. 04:10